aktualizováno: 12.03.2024 16:02:38

Jednotka
              Naše výjezdová jednotka SDH  je zřízena jako složka města a funguje výhradně za finanční podpory města Svoboda nad Úpou.  Naším úkolem je zasahovat při požárech, živelných pohromách a jiných mimořádných událostech.  Dále vyjíždíme na žádost města a jejich občanů. Hlavním místem působnosti jednotky  je katastr města o rozloze  775Ha, ale i okolní města a obce, jako jsou: Janské Lázně, Horní Maršov, Pec pod Sněžkou, Mladé Buky. V případě potřeby vyjíždí jednotka i za hranice těchto měst a obcí. Jednotka je zařazena do kategorie plošného pokrytí  JPO III, což znamená, že dle zákona musí družstvo vyjet do 10 min. od vyhlášení poplachu. V současné době má jednotka 15 členů, kteří se pravidelně školí a rozšiřují své schopnosti a znalosti. Mezi nejzákladnější kurzy patří kurz opravňující používat dýchací techniku a dále kurz strojnický, radio stanice, motorové pily, práce ve výškách a v neposlední řadě kurz první pomoci. Dle výše finanční podpory se jednotka snaží modernizovat a rozšiřovat svou techniku, která je už dnes na slušné úrovni.

Složení výjezdové jednotky

Hasič DT

Saibert Lukáš

Hasič VK, DT